Menu Close

Seminaro metu, kuri vedė Doc. dr. Sigita Burvytė, aiškinomės, kaip apsisaugoti nuo perdegimo darbe.

 

 

 

Seminaro metu kalbėjomės apie perdegimą, kaip jį atpažinti ir kaip jį įveikti. Diskusija buvo paremta naujausiais moksliniais tyrimais apie smegenų veiklą ir praktiniais žaidimais. Ačiū, tarė gerbiama Doc. dr. Sigita Burvytė direktorei Valentinai Juškevičienei, Irenai Stolbovai, Ingridai Šafranovič ir visai Vilniaus lopželio-darželio “Ramunėlė” bendruomenei už susidomėjimą, parodytą smalsumą, įsitraukimą į diskusijas ir norą keistis.
Išryškinome mintį, kad rastas į sveikatą ir laimingą gyvenimą glūdi mumyse, nes tik mes vieni galime kontroliuoti savo gyvenimą.
Nei visuomenė, nei gydytojas, nei kolegos ir net jūsų šeima kritiniu atveju negali nuspręsti, ką jums daryti, o ko – ne.
Tyrimai rodo, kad mes kasdien sau meluojame iki 70 kartų, ir būtent meluojame neteisingai galvodami, nes toleruojame tokias klaidingas mintis, kurios tiesiog šauna į galvą. Tačiau, kad ir kaip būtų keista, kiekviena tokia mintis daro įtaką mūsų gyvenimui ir gerai savijautai.
Akcentavome, kad smegenys gali mąstyti tik teigiamais vaizdiniais. Kad teiginys būtu veiksmingas, sąvokos turi būti pozityvios, antraip protas jų neįsivaizduos. Pabrėžėme, kad joks kitas asmuo nėra atsakingas už dabartines mūsų aplinkybes. Mes jas sąmoningai ar nesąmoningai sukūrėte, padedami savo teiginių.
Padarėme išvadą, kad psichosomatiniai sutrikimai dažniausiai yra ne kas kita, kaip pasąmonės siunčiami įspėjamieji signalai mūsų sąmonei.
Aiškinomės kaip įsiklausyti į savo nuojautą ir kaip atskirti nuojautą nuo mūsų sąmonės priimtų sprendimų.
Paskaitos pabaigoje buvo maloniausia jos dalis – analizavome pozityvaus mąstymo galią ir aptarėme kaip reaguos smegenys, jei kasdien save įtikinsime, kad esame laimingi, sveiki, sėkmingi ir turtingi? Tuomet jos nuolat stengsis pastebėti dalykus, kurie mums neša laimę, sveikatą. Atidžiai dairysis galimybių padidinti savo laimės būseną, piniginį kapitalą. Taip nuteikiame smegenis, kad jos dirbtų mūsų naudai, o ne prieš mus, juk visi žinom – kas ieško, tas randa.

Skip to content