Menu Close

SOCIALINĖS – EMOCINĖS „KIMOCHI“ PROGRAMOS IŠŠŪKIAI IR GALIMYBĖS, DIRBANT SU ANKSTYVOJO AMŽIAUS VAIKAIS

Kimočiai atkeliauja į mūsų darželį.
Kimochis” (japonų k. kimochi reiškia „jausmas“). Tai paprasta ir efektyvi ugdymo programa, kur smagios, įtraukiančios ir inovatyvios veiklos, padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savimi ir išmokti spręsti sudėtingas socialines-emocines situacijas. Kimochiai – skirtingus charakterius turičios lėlytės. Spalvingi Kimočių charakteriai – tai nuolat besimainančios nuotaikos Debesėlis, nedrąsus Vikšrelis, valdinga Katė, nuolat nerimaujanti Balandė Meilė ir išdykusi Lipšniakojė. 
Socialinio – emocinio ugdymo užsiėmimai organizuojami  “Saulėgrąža” 2-jų- 4-jų amžiaus grupėje.
Kimochis programa skirta:
ugdyti Emocinį intelektą;
skatinti pozityvų elgesį;
lavinti bendradarbiavimo įgūdžius;
lavinti vaiko charakterį.
Kimočiai yra tikrai puikus būdas mokyti vaikus apie jų jausmus: mokyti vaikus juos įvardinti, paaiškinti tai, ką jaučia. Kimočiai padeda aptarti ne tik tai, ką vaikas jaučia šią akimirką, bet ir tai, kas įvyko namuose, gatvėje, parduotuvėje, žiūrėtame filmuke ir pan.

Kimočiai moko savikontrolės, apie tinkamai parinktą balso toną, apie kūno kalbą, apie tinkamai parinktus žodžius (gražius žodelius:)); kad linksma yra tada, kai linksma visiems (dėl to reikia taip elgtis, kad būtų linksma visiems); kad drąsa yra, kai bijai, tačiau pasielgi teisingai; kad visi galime užsiauginti sparnus; moko didžiuotis savimi ir kitais…ach, daug ko moko tie žavieji Kimočiai, kuriais aš susižavėjau pirmą kartą kai juos pamačiau!
Štai keletas filmukų apie Kimočius:
httpv://www.youtube.com/watch?v=4dycRR4rjXg&feature=related
httpv://www.youtube.com/watch?v=qaj95y9F_Og&feature=related
httpv://www.youtube.com/watch?v=MXqalRKrf60&feature=player_embedded
httpv://www.youtube.com/watch?v=dzb2tdS0WVM&feature=related
Kimočius galima turėti ir namuose, ne tik ugdymo įstaigoje. Aišku, geriausia, jei būtų ir namuose, ir ugdymo įstaigoje, nes juk šeimos ir ugdymo įstaigos bendradarbiavimas yra labai labai svarbus!

VISI JAUSMAI YRA GERI. ESMĖ TA, KAIP MES PASIRENKAME ELGTIS, KAI JAUČIAME VIENA AR KITA.

Skip to content