Menu Close

Užgavėnės

Užgavėnės – labai sena,viena iš linksmiausių metų švenčių, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų.
Jau keletą metų į mūsų darželį per Užgavėnes atkeliauja svečiai – Vilniaus folkloro ansamblis „Laukis“. Visos lietuvių grupės kartu su tėveliais dalyvavo Užgavėnių karnavalo puotoje. Pradėjus lauke pliaupti stipriam lietui, šventė persikėlė į salę. Kur persirengeliai, vaikai – pasipuošę kaukėmis, tėveliai ir auklėtojos dainavo, žaidė žaidimus, stebėjo Lašininio ir Kanapinio rietenas, smagiai išlydėjo žiemą…

Vasario 27d. rusų grupės „Drugeliai“ ir „Obuoliukai“ smagiai ir triukšmingai atšventė Maslenicą (Užgavėnes). Neprašyta į šventę atskubėjo Ragana, kuri pavogė pavasarį ir žadėjo jį grąžinti tik vaikams atlikus jos paruoštas sunkias užduotis: pavažinėti rogėmis ir slidėmis be sniego, pažaisti smagių žaidimų, padainuoti dainelių… Vaikai šauniai susitvarkė su visomis užduotimis ir išvadavo pavasarį.

Lenkų grupės Zapusty (Užgavėnes) šventė vasario 25 dienos rytą – dainavo daineles, smagiai suko ratelius, deklamavo eilėraštukus, po šventės vaišinosi iš namų atsineštais gardėsiais: tradicinėmis spurgomis.

Skip to content