Menu Close

REKOMENDACIJOS!!!

Laba diena, gerbiami tėveliai, globėjai,

Reaguodama į susiklosčiusią situaciją, dalinuosi Paramos vaikams centro parengtomis rekomendacijomis.
Plintant grasinantiems pranešimams apie ugdymo įstaigose neva padėtus sprogmenis ir kilus panikai, svarbu nusiraminti patiems suaugusiems ir neužkrėsti savo nerimu vaikų.
1️⃣ Išlikite, kiek įmanoma ramesni ir susikaupę.
Prieš nusprendžiant ko nors imtis, svarbu fiziškai sustoti kelioms minutėms, įkvėpti oro, surikiuoti savo mintis, kiek įmanoma nuraminti jausmus ir tik tada imtis veiksmų, jeigu jie tikrai reikalingi.
2️⃣ Kaip nuraminti vaikus ir paauglius?
Vaikai ir paaugliai šioje situacijoje gali būti taip pat sunerimę, išsigandę, pasimetę, bet kartu ir susidomėję, smalsūs, susikaupę, todėl svarbu neišgąsdinti jų dar labiau. Vaikams galima pasakyti: „Taip, darželis ar mokykla gavo grasinimų dėl galimų sprogmenų padėjimo, bet suaugusieji žinojo, kaip elgtis tokioje situacijoje, kad visi išliktume saugūs“.
3️⃣ Priminkite vaikams ir sau, kad Lietuvoje yra daug žmonių, kurie rūpinasi mūsų saugumu: „Patikimi ir rūpestingi policijos pareigūnai bei kitos institucijos padeda suvaldyti situaciją“. Svarbu vaikams ir paaugliams gražinti saugumo jausmą, tikėjimą, kad gėris laimi prieš blogį, nes gėriu rūpinasi daugiau patikimų ir draugiškų žmonių.
4️⃣ Jeigu vaikas ar paauglys dalyvavo evakuacijos veiksmuose, pagirkite, kad tinkamai reagavo: laikėsi taisyklių, girdėjo mokytojus, bendradarbiavo. Nepaisant to, jog galėjo būti neramu, stengėsi išlikti susikaupęs. Tokiu būdu parodysime vaikams, kad esant krizinėms situacijoms, jie turi gebėjimų ir žinių reaguoti. Ir taip sumažinsime jų bejėgiškumo jausmą.
5️⃣ Pasistenkite grįžti į įprastą rutiną.
Susiplanuokite ramesnį vakarą, daugiau laiko praleiskite su vaikais. Jeigu jiems norisi pasikalbėti ar kyla klausimų apie šių dienų įvykius, atsakykite kuo ramiau, aiškiau ir jiems suprantama kalba.
❗️Jeigu vis dar jausite nerimą arba nepavyks nuraminti vaikų, „Tėvų linijos“ psichologai pasirengę padėti ir lauks Jūsų skambučių nemokamu numeriu 8 800 900 12 nuo 17.00 iki 21.00 val.
Kitomis darbo dienomis kviečiame pasitarti su psichologais 9.00-13.00 ir 17.00-21.00 val.

Dėl vaiko elgesio ir emocinių sunkumų pasitarti su lopšelio-darželio psichologe galima pirmadienį, antradienį ir penktadienį nuo 08:00 iki 12:30 val.
Konsultacijoms kviečiu registruotis elektroniniu paštu: rageliene.bozena@gmail.com

Linkėdama ramaus antradienio,

lopšelio-darželio psichologė Božena

 
 
Skip to content