Menu Close

COVID-19 TESTAI

Laba diena, mieli tėveliai, globėjai, rūpintojai, 

 

prasidėjus rudens sezonui, padaugėjo įvairiausių susirgimų, tarp jų ir COVID-19 ligos atvejų. Siekiant suvaldyti ligos plitimą ir saugoti vieniems kitus, kviečiame iš ugdymo įstaigos atsiimti 5 savikontrolės greitųjų antigeno testus (toliau – GAT) skirtus kiekvienam vaikui. 

 

Atkreipiame dėmesį, kad dalinami GAT yra dviejų rūšių: 

  • GAT iš seilių bus išduodami ikimokyklinio amžiaus vaikams ir dalinai 1-4 klasių mokiniams;

 

Siekiant testavimą atlikti tinkamai bei, kad procesas būtų dar aiškesnis dalinamės išsamiomis GAT naudojimosi instrukcijomis (žr. „Instrukcija GAT nosies landų“ ir „Instrukcija GAT iš seilių“).

 

Saugant save ir kitus svarbu prisiminti ir laikytis pagrindinių profilaktikos priemonių (tinkamos rankų higienos, reguliaraus patalpų vėdinimo, čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo laikymosi), o jaučiantiems COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) būdingus simptomus, atlikti testą ligos nustatymui. Detalesnę informaciją apie COVID-19 profilaktikos priemones prisegame (žr. „COVID-19 ligos rekomendacijos”).

 

Daugiau informacijos apie testų dalinimą ir COVID-19 ligos valdymą rasti galite Sveikatos apsaugos ministerijos naujienose, nuoroda: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/visuomenes-sveikatos-biurai-salies-ugdymo-istaigoms-ir-bendruomenems-dalins-covid-19-savikontroles-testus

„COVID-19-ligos-rekomendacijos

„Instrukcija GAT nosies landų“

„Instrukcija GAT iš seilių“

Skip to content