Menu Close

TARPTAUTINĖ DIENA BE AUTOMOBILIO

Minima: 2021.09.22

 

          Pirmą kartą akcija Mieste – be savo automobilio buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000 m. tokia akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.

        Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų (10-15 m. senumo) automobilių. Be to, ne mažesnė problema ir eismo saugumas. Lietuvoje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių, nei kitose Europos šalyse.

Žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku.

 

      Mūsų darželyje taip pat buvo minima ši diena. Kiekvienos grupės vaikai dalyvavo jiems suorganizuotoje sportinėje pramogoje, kurią vedė kūno kultūros  mokytojas Rokas Jankūnas ( atliko šviesoforo vaidmenį ) kartu su meninio ugdymo pedagoge Jolanta Mikšiene.

Padedant šviesoforui vaikai įtvirtino taisyklingo dalyvavimo eisme taisykles, pakartojo kelio eismo taisykles, pakaitomis būdami pesčeisiais arba automobiliais. Pabaigoje atsakinėjo į jiems užduodamus klausymus apie eismą😊.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content