Menu Close

SVARBU TĖVAMS!!!

Laba diena,

Siekiant efektyviau valdyti koronaviruso infekcijos plitimą, nuo spalio mėn. darželyje pradėta taikyti grupių aplinkos paviršių ėminių tyrimas, kuris kartojamas kas dvi savaites. Tyrimas atliekamas  molekulinės genetikos metodu koronaviruso infekcijos pėdsakams nustatyti, jo ėminiai imami nuo įvairių, dažnai liečiamų aplinkos paviršių.

 

Pažymime, kad organizuojant tokį tyrimą darželyje yra įprastai laikomasi visų aplinkos higienos reikalavimų, o ėminiai imami, kai grupės patalpos yra tuščios. Ėminių ėmimas bus atliekamas lapkričio 30 d , nuo 10 iki 11.30 val.

 

Kaskart atlikus minėtą tyrimą visa ugdymo įstaigos bendruomenė bus informuota apie gautus tyrimo rezultatus jų grupėse. Tokiu būdu bus atliekama stebėsena, kad visa darželio bendruomenė jaustųsi saugiau esant sudėtingai epidemiologinei situacijai savivaldybėje.

 

Tais atvejais, kai konkrečios grupės aplinkoje ant paviršių bus rastas didelis virusinės medžiagos kiekis, dėl saugumo bus rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19 ligos. Būtent tokia situacija yra pagrindas įtarti, kad grupėje galimai yra COVID-19 sergantis vaikas arba darželio darbuotojas, todėl bus sudaryta galimybė visiems sutinkantiems darželio grupės nariams (darbuotojams, vaikams ir jų tėvams, globėjams, rūpintojams) atlikti greitąjį antigeno testą.

 

Profilaktinis tyrimas bus organizuojamas laikantis savanoriškumo principo: sudarant sąlygas savarankiškai užsiregistruoti ir nuvykti į mobilųjį patikros punktą pasirinktu laiku.

 

Daugiau informacijos apie aplinkos paviršių tyrimą galite rasti čia: https://www.vilniussveikiau.lt/

 

 

 

Direktorė Valentina Juškevičienė

Visuomeninis sveikatos priežiūros specialistė Liudmila Benkevičienė

 

 

 

 

 

Skip to content