Menu Close

„Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“

Grupė “Žirniukai”  dalyvavo respublikiniame ugdymo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“. Projektas aktualus šiandieniniame gyvename, kadangi visi skubame, bėgame, lekiame ir vis mažiau pažįstame mus supančią aplinką ir pastebime  gamtos grožį. Todėl buvo siūloma bendra pedagogų, vaikų ir šeimos narių ugdomoji-pažintinė veikla –  keliauti su vaikais į saulėtą oranžinę kelionę, siekiant geriau pažinti aplinkinį pasaulį.

Kelionė prasidėjo nuo mažos sėklytės, kurią vaikai su auklėtoja pasėjo savo grupėje. Toliau stebėjome, prižiūrėjome savo „žaliąsias palanges“. Stebėjimas, daigelio iš sėklos išaugimo laukimas skatina vaiko smalsumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti dienos šviesą.

Per Šeimos šventę daigelis iškeliavo į šeimos rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais augino, prižiūrėjo moliūgėlį – stebėjo jo žydėjimą, vaisiaus užmezgimą. Tai didelė patirtis vaikui.

Rudenį, su rūpesčiu ir meile išaugintas moliūgas, sugrįžo į darželį. Spalio 7 d. – Tarptautinę Šypsenos dieną – suteikdami vaikams naujų įspūdžių visi drauge sukūrėme ilgą saulėtą oranžinį moliūgų traukinį, kurio kiekvienas vagonėlis – tai bendras auklėtojos, vaikų ir tėvų bendradarbiavimo vaisius.

Mūsų oranžinis saulėtas traukinukas susidėjo iš 15 moliūgų, kurio ilgis buvo 5,70 m. Didžiausias moliūgas – garvežys  svėrė 9 kg, jo skersmuo buvo 40 cm. Visai darželio bendruomenei, o ypač vaikams, tai buvo didžiausio džiaugsmo, nuostabos ir daugybės teigiamų emocijų įvykis.

Skip to content