Šią savaitę mūsų darželis pradeda vykdyti projektą „Moliūgo kelias – sėklytės kelionė“, turime pasodinti moliūgo sėklas su vaikais, todėl prašysime jūsų tai padaryti patiems namuose su vaikais žaidimo forma. Kviečiame visus tėvelius prisijungti ir tikimės sulaukti grįžtamojo ryšio, paveiksluokite ir kelkite dygstančių daigų nuotraukas savo grupės auklėtojoms:)
Gyvename XXI a., kur visi skuba, bėga, lekia… vis mažiau laiko lieka pabūti su vaiku. Didžioji dalis vaikų gamtą pažįsta iš knygelių, televizijos, kompiuterių… iš vaiko atimama galimybė pajausti gamtos skleidžiamus kvapus, garsus, spalvų įvairovę, mažėja galimybė ugdyti ekologinę savimonę, gamtojautą. Auklėtojos Ingrida, Julijana ir Jelena patikino, kad vaikai iš prigimties tyrinėtojai, aktyviai ieškantys informacijos apie jį supančią aplinką. Pedagogės teigia, kad šis projektas, nuties kelią mūsų ugdytiniams į platų gamtos pažinimo pasaulį, suteikdamas nepamirštamų, džiugių akimirkų ir naujų įspūdžių, auginant moliūgą nuo sėklytės iki brandaus augalo, bei sujungs tėvus ir įstaigos bendruomenę bendrai ugdomajai veiklai.
Projekto tikslas – supažindinti vaikus su moliūgo keliu nuo sėklos iki stalo, skatinti tėvų ir pedagogų bendradarbiavimą. Suteikti vaikams pažinimo džiaugsmą, auginant moliūgą nuo sėklytės iki brandaus augalo kartu su pedagogais ir šeima puoselėjant vaiko dvasines, kūrybines galias globojant gamtą, ugdant gamtojautą, pagarbą gyvybei ir dvasingumą, ekologinę savimonę, sveiką gyvenseną. Stebėjimas, daigelio laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei.
Uždaviniai:
• Suteikti vaikui pažinimo džiaugsmą auginant moliūgus.
• Efektyvinti pedagogų ir šeimos partnerystę bei bendradarbiavimą, organizuojant ugdomąją veiklą.
• Puoselėti vaiko dvasines, kūrybines galias, ugdyti jo gamtojautą, pagarbą gyvybei ir dvasingumą, ekologinę savimonę, sveiką gyvenseną, padėti vaikui pajusti gamtos vientisumą ir harmoniją globojant gamtą, auginant ir tyrinėjant augalus.
• Prisidėti prie žaliųjų ugdymo(-si) erdvių kūrimo ir plėtotės švietimo įstaigų aplinkoje skatinant pažinti artimiausią aplinką ir ją kūrybiškai naudoti ugdymo procese.
• Ugdyti dėkingumą žmogui, savo rankomis išauginusiam moliūgą;
• Skatinti vaikų kūrybiškumą įgyvendinant projekto kūrybines idėjas, fantazijas, svajones;
• surengti projekto parodą „Moliūgo kelias“.
Projekto veiklos:
• Moliūgo sėklos pasodinimas ir daiginimas. Gegužės 15 d., Tarptautinę Šeimos dieną, vyksta dalijimasis daigais. Vaikai augina ir dovanoja moliūgų daigelius tėvams, bendruomenės nariams, Tai reikšminga patirtis, kurią vaikai patiria kartu su brangiausiais aplinkos žmonėmis.
• Moliūgo daigo (-ų) pasodinimas darže ir priežiūra. Vasarą, vaikai kartu su pedagogais, tėveliais, šeimos nariais, draugais augina, stebi, fiksuoja fotonuotraukose augalų augimo procesą. Auginti galima įstaigos edukacinėse erdvėse, darže, balkone, gėlyne, kambaryje ir kitose tinkamose vietose.
• Moliūgų sugrįžtuvės, renginių organizavimas. Rudenį į švietimo įstaigą sugrįžta užauginti moliūgai. Įstaigoje organizuojamos įvairios parodos: kūrybinis darbelis „Moliūgas-daržo karalius“ ir pan. Darbai gali būti atlikti įvairia technika. Darbai gali būti individualūs arba atliekami visos grupės.
• Rugsėjo 28 d., Pasaulinės širdies dienos išvakarėse, savo įstaigoje, organizuojame oranžinę šventę. Tai gali būti paroda, koncertas, spektaklis, viktorina, ketureilių popietė, išaugintų rudens gėrybių degustacija ar labdaringa veikla. Kurdami oranžinės dienos idėją, nepamirškite pasivaišinti išaugintų vaistinių augalų arbata, sveikuoliško moliūgo patiekalais.
• Spalio 7 d., Tarptautinę šypsenos dieną, rengiama šventė, kurios metu, sudėsime moliūgų šypsenėlę, skaičiuosime juos, matuosime. Dovanosime šypsenas vieni kitiems ir skleisime gerą nuotaiką. Dalindamiesi savo darbo vaisiais, sušildykime savo šypsenomis, būkime nuoširdūs, džiaukimės kitų sėkme, rodykime gražų pavyzdį vaikams ir ugdykime gerumo, pakantumo, meilės jausmus.
• Moliūgo skaptavimas ir eksponavimas. Šiame etape kviesime prisijungti tėvelius.
• Keliaudami saulėtu gamtos takeliu, kurkime. Galbūt, tai bus pedagogų ir vaikų sukurta pasaka, močiutės papasakota legenda, senelio sugalvota istorija, vaiko ir mamos sukurtas eilėraštis, tėveliui spontaniškai gimęs ketureilis? Mėgaukitės gamtos apsuptyje ir fantazuokite kartu su vaikais!
Kviečiame į projekto veiklas įsijungti visą darželio bendruomenę ir kartu patirti pažinimo džiaugsmą bei dalintis saulėto oranžinio traukinio keleivių inovatyviomis, aplinkai draugiškomis idėjomis. Lai saulėta šypsena šildo visus!